Tournaments Schedules

 

PORT HURON FLAGS
EARLY BIRD
2017

 

PEEWEE – A
Port Huron Flags
Macomb Mavericks
Rochester Rattlers
St Clair Shores Saints
Michigan Icehawks

Friday September 15th
3:45pm         CAN Arena         Port Huron Flags 6 vs Macomb Mavericks 0
5:15pm          CAN Arena         St Clair Shores Saints 3 vs Michigan Icehawks 6

8:45pm         CAN Arena        Rochester Rattlers 0 vs Port Huron Flags 6
Saturday September 16th
8:30am        USA Arena         Macomb Mavericks 0 vs Michigan Icehawks 6
12:15pm       CAN  Arena        Port Huron Flags 2 vs St Clair Shores Saints 2
1:45pm         CAN Arena        Rochester Rattlers 4 vs Macomb Mavericks 1
5:30pm        USA Arena        Michigan Icehawks 3 vs Port Huron Flags 1

6:45pm        CAN Arena        St Clair Shores Saints 10 vs Rochester Rattlers 0

Sunday September 17th                
7:30am       USA Arena         Macomb  Mavericks 0 vs St Clair Shores Saints 5
7:45am       CAN Arena         Rochester Rattlers 2 vs Michigan Icehawks 9
                                                    FINALS
1:15pm        CAN Arena        Michigan Icehawks 4 vs Port Huron Flags  3       shoot out        

        

BANTAM – A
Novi Ice Cats
Midland North Stars
Rochester Rattlers
Flint Firebirds        

Friday September 15th
6:30pm         USA Arena         Midland North Stars 2 vs Rochester Rattlers 3 
7:15pm          CAN Arena         Novi Ice Cats 0 vs Flint Firebirds 6 
Saturday September 16th      
12:00pm       USA Arena         Flint Firebirds
3vs Rochester Rattlers 3
1:130pm        USA Arena         Midland North Stars 5 vs Novi Ice Cats 1
7:00pm         USA Arena         Rochester Rattlers 9 vs Novi Ice Cats 0
8:15pm          CAN Arena        Flint Firebirds 4 vs Midland North Stars 3
Sunday May 7th                 SEMI FINAL
9:00am         USA Arena         1st place  Rochester Rattlers 7 vs 4th place Novi Ice Cats 0
9:15am          CAN Arena        2nd place Flint Firebirds 6 vs 3rd place Midland North Stars 5  OT


                                                    FINALS
2:45pm         CAN Arena        Rochester Rattlers 7 vs  Flint Firebirds   3        

 

BANTAM – AA
Grand Rapids Griffins
Flint Firebirds

Livonia Knights
Royal Oak Eagles

Friday September 15th
8:00pm          USA Arena       Flint Firebirds 5 vs Royal Oak Eagles 0
9:30pm          USA Arena       Grand Rapids Griffins 2 vs Livonia Knights 7
Saturday September 16th
3:00pm          USA Arena       Livonia Knights 1 vs Flint Firebirds 8
4:15pm          CAN Arena       Royal Oak Eagles 7 vs Grand Rapids Griffins 2
9:15pm          USA Arena        Flint Firebirds 10 vs Grand Rapids Griffins 0
9:45pm         CAN Arena       Royal Oak Eagles 1 vs Livonia Knights 2
Sunday September 17th               SEMI FINALS
10:30am       USA Arena      1st Place Flint Firebirds 6 vs 4th Place Grand Rapids Griffins 0
10:45am       CAN Arena      2nd Place Livonia Knights 2 vs 3rd Place Royal Oak Eagles 1
                                                               FINALS
4:15pm        CAN Arena       Flint Firebirds 4 vs. Livonia Knights
 3      Shoot out